Remontowanie domu czy mieszkania – ciekawe pomysły, z jakich można skorzystać

Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są nieograniczone. Sporo z pomysłów jest praktycznie każdemu znanych, lecz niektóre nie są wcale takie oczywiste. A mogą one albo znacznie zwiększyć wygodę przy użytkowaniu budynku, albo zagwarantować atrakcyjną, ciekawą stylistykę. Do tej pierwszej grupy na pewno będzie należeć hydroizolacja. O ile przy fundamentach używa się jej zawsze, o tyle wiele osób przy wykańczaniu łazienki na nią się nie decyduje. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te będą stanowiły nieduży fragment wszystkiego, ale zwyczajnie z braku świadomości tego, jak takie rozwiązanie będzie przydatne.

Zaaplikowanie odpowiedniej izolacji w miejscach które są narażone na wilgoć, takich jak okolice wanny albo brodzika będzie zabezpieczeniem przed ewentualnym przeciekaniem i zapewni dużą szczelność. Z kolei do elewacji budynków w miejsce typowych tynków mineralnych użyć można specjalnych desek.

Deska elewacyjna to ogromna ilość wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwo ją dobrać do budynku. Świetnie będzie się sprawdzać zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale również jako dekoracja przy okiennicach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne z reguły wykonuje się z naturalnego drewna.

Dzięki wykorzystaniu gatunków wykazujących dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu nowoczesnych impregnatów deski takie mogą wytrzymać wiele lat w idealnym stanie. A jeszcze jedną zaletą jest prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY