Potrzeby psów – rozrywka oraz dzienne życie

Jeżeli w naszym domu przebywa szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to ważne szczególnie, dlatego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają wielkie znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec czworonoga będzie prawidłowa, szybko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać też o książeczce zdrowia psa, w jakiej to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy także przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Jak najbardziej powinniśmy schować przedmioty typu piłki dla psa sklep, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, albowiem pies mógłby zainteresować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy również meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla czworonoga odpowiednie zabawki, najodpowiedniej twarde, albowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje parę zasad, do których warto się zastosować, żeby wychowanie stworzonego przez nas pieska przebiegało w sposób rozkoszny i bezkonfliktowy. W szczególe nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, że załatwia się on najzwyczajniej w świecie w należącej do nas obecności. To sprawi, że pies w czasie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby także chwalić czworonoga i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY