Jak wybrać dobre terrarium do hodowli żółwia

Hodowla gadów obecnie się cieszy rosnącym zainteresowaniem, z tego też powodu w sklepach od pewnego czasu zaczęły się pojawiać rozmaite akcesoria do nich. Szczególnie często wybierane są żółwie, jakie nie budzą takiej obawy jak na przykład węże, a są dość łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Chętni na te zwierzęta wybierać mogą spośród kilku różnych gatunków, które się od siebie różnią wyglądem i wymaganiami. Przede wszystkim zdecydować się należy, czy żółw którego się chce ma być wyłącznie lądowy, czy jednak też wodny.

Przy drugim rozwiązaniu trzeba będzie pomyśleć o zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca na kąpiel, jakie musi spełniać potrzeby zwierzęcia. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło temperatury wody, bo niektóre gatunki pochodzą z cieplejszych miejsc i być może potrzebne będzie zorganizowanie ogrzewania. Wybierając terrarium z wyposażeniem dla nowego żółwia należy zwrócić uwagę na jego pojemność.

Najlepiej jeśli powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa niż rozmiar skorupy, lecz trzeba to liczyć dla żółwia dorosłego. Od razu jest dobrze postawić na kupno takiego, jak ma być docelowo, niż co dwa lata odwiedzać terrarium sklep po to aby kupić większy model. W przypadku żółwi lądowych na dno trzeba ułożyć materiał, jaki będzie pasował do danego gatunku. Żółwie wodne muszą również mieć miejsce z woda, w którym będą się mogły całe zanurzyć i popływać. Koszt kupna i urządzenia terrarium raczej nie przekroczy tysiąca złotych, nie będzie również dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY