Huśtawka ogrodowa – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę przy jej wyborze

Czy jest coś przyjemniejszego, niż delikatne huśtanie się w leniwy, niedzielny wieczór? Najlepiej z książką w ręku i czymś smacznym do jedzenia? Ale tak naprawdę każdy posiadacz ogrodu przydomowego może spełnić swoje marzenie, nabywając jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa to doskonały pomysł na wykorzystanie przestrzeni, a równocześnie znalezienie sobie miejsca do relaksu i wypoczynku. Czy znaleziona zostanie huśtawka zrobiona z drewnianych elementów, czy ze stalowym stelażem – zawsze przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim należy wielkości huśtawki dopasować do powierzchni ogrodu. Jeżeli z miejscem jest kiepsko, to raczej trzeba odpuścić modele kilkuosobowe. Stelaż huśtawki ogrodowej może mieć wtedy nawet ponad dwa metry na długość, a trzeba go jeszcze do tego ustawić na jakimś twardym podłożu. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo. A w zasadzie można powiedzieć najważniejszą, gdyż przy nieprzewidzianym wypadku może się komuś coś poważnego stać.

Dlatego bezwzględnie przed zakupem należy sprawdzić, jaki huśtawka do ogrodu będzie miała maksymalny udźwig. Dobrze żeby on był minimum dziesięć procent większy od całkowitej wagi korzystających ze sprzętu osób, ale jeśli ten zapas będzie większy, to tym lepiej. Warto również przyjrzeć się jakości wykonania, gdyż deklaracje producentów nie w każdym przypadku pokrywają się ze stanem faktycznym. Jeżeli zobaczy się cieniutkie łańcuchy czy sznury, lub słabe sprężyny z tulejami, to trzeba zastanowić się porządnie nad zakupem takiego sprzętu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY